Poufne dokumenty

Niszczenie dokumentów – jak odbywa się ich bezpieczne usuwanie?

Niszczenie dokumentów. Jak wygląda proces bezpiecznego niszczenia poufnych danych? Które dokumenty należy zniszczyć? Jak przygotować się do tego etapu?

 

Wiele firm oraz organizacji, szczególnie tych które posiadają zhierarchizowaną strukturę  przetwarza tysiące dokumentów. Po pierwsze, musisz pamiętać, że chodzi również o Twoje dane osobowe czy poufne dane dotyczące działalności rynkowej różnych organizacji. Po drugie, pamiętaj, że wiele z takich organizacji nie posiada odpowiedniego zaplecza do zapewnienia bezpiecznego oraz zgodnego z prawem, trwałego usunięcia danych i informacji. Coraz częstszym staje się, problem wycieku danych których dotyka praktycznie każdego. Jako firma z ugruntowaną pozycją oferujemy kompleksowy wachlarz usług. Oferujemy bezpieczne oraz przyjazne dla środowiska niszczenie i utylizację dokumentów oraz innych nośników informacji.

Proces niszczenia dokumentów

 

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest ustalenie dogodnego terminu oraz zakresu powierzonego nam zadania. Kompleksowa usługa którą oferujemy zapewnia bezpieczną metodę przekazania dokumentacji czy materiałów które ulegną zniszczeniu.

  1. Odbiór dokumentów wykonujemy na ternie całej Polski w szczególności: Bytów, Kościerzyna, Starogard Gdański oraz Tczew i Gdańsk.
  2. Po ustaleniu i wyborze dogodnego terminu docieramy na miejsce pojazdami które dostosowane są do transportu poufnej dokumentacji. Cały przewożony ładunek zabezpieczamy specjalnymi plombami. Podczas przedsięwzięcia monitorujemy ładunek, ponieważ zależy nam na tym by klienci korzystający z naszych usług czuli się bezpiecznie.
  3. Po tym gdy dostarczymy ładunek w odpowiednie miejsce odbywa się niszczenie dokumentów oraz wszelkich zgromadzonych nośników. Proces jest przez nas regulowany i odbywa się w specjalnie przygotowanych do tego celu niszczarkach. Mają Państwo możliwość wyznaczyć swojego przedstawiciela który może przyglądać się całemu procesowi, lecz nie ma takiej konieczności.

Niszczenie dokumentów

Urządzenia których używamy podczas procesu niszczenia dokumentów spełniają europejskie normy, w tym najważniejsza DIN 66399. Norma została opracowana przez Komitet Normalizacyjny ds. Technik Informacyjnych i ich Zastosowań. W rezultacie, wspomniana norma została wdrożona na rzecz  DIN 32757-1:1995-01. Według wspomnianej normy ochronę danych możemy podzielić na trzy grupy(klasy).

  • A – odpowiednia dla danych wewnętrznych, do których dostęp ma szerszy krąg odbiorców.
  • B – Ochrona przeznaczona dla danych poufnych, przeznaczonych dla wąskiego grona odbiorców.
  • C – skierowana dla danych tajnych i ściśle tajnych przeznaczonych dla wąskiego, autoryzowanego grona odbiorców.

Wystawiamy certyfikat oraz gwarancję, iż powierzone nam dokumenty zostały zniszczone w stopniu całkowitej nieczytelności.

Stopnie nieczytelności informacji papierowych:

P1 – szerokość paska maks. 12 mm

P2 – szerokość paska maks. 6 mm

P3 – Powierzchnia ścinka maks. 320 mm2

P4 – Powierzchnia ścinka maks. 160 mm2

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Prawdopodobnie oferujemy najszerszą ofertę na rynku, sprawdź które branże obsługujemy. Oferujemy również darmową wycenę.