Niszczenie dokumentów

Bezpieczne niszczenie dokumentów – warto o tym pamiętać?

Bezpieczne niszczenie dokumentów – dlaczego musisz o tym pamiętać? Jakie mogą być konsekwencje błędnego przechowywania danych?

 

Jak zapewne wiesz, podczas prowadzenia działalności gospodarczej, zetkniesz się z tematem ochrony danych osobowych. Wspomniane dane muszą być odpowiednio chronione, nie tylko ze względu ochrony własnego biznesu ale nakładany jest na nas obowiązek prawny, warto więc zastanowić się czym jest bezpieczne niszczenie dokumentów.

Groźba grzywny czy bezpieczne niszczenie dokumentów?

Praktycznie każda firma lub organizacja generuje wiele informacji zawierających wrażliwe dane. Jednakże wspomniane informacje są narażone na kradzież poufnych danych, które mogą trafić w niepowołane ręce. Zapewne nie raz słyszałeś o wycieku danych, mowa tu o gigantach w branży. W tym miejscu, można wspomnieć niedawną aferę bankową jak również sklepową. Jeśli narazimy się na utratę danych firmowych, to utrata zaufania oraz naszej reputacji będzie naszym najmniejszym problemem. Musisz wiedzieć, że w tym wypadku narażasz się również na groźbę grzywny lub kary ograniczenia albo nawet pozbawienia wolności.

Oto kilka powodów dla których powinieneś zastanowić się nad bezpiecznym niszczeniem dokumentów:

 

– zapobieganie kradzieży danych osobowych

– zwiększenie ochrony prywatności (bezpieczne niszczenie dokumentów które zawierają dane osobowe minimalizuje dostanie się ich w niepowołane ręce)

– zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko (wspieramy fundacje oraz ratujemy nasze środowisko)

– zmniejszenie ryzyka naruszenia bezpieczeństwa (40% naruszeń danych poniesione przez firmy i organizacje są wynikiem błędu ludzkiego. Wiele ważnych informacji trafia do kosza, które są łatwym łupem.)

– poprawa zgodności legislacyjnej (ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997. Nasza usługa której celem jest bezpieczne niszczenie dokumentów zapewnia zgodność z ustawą)

– zabezpiecz nie tylko papier (Pamiętaj, że poufne informacje nie znajdują się tylko na papierze. Ochrona i niszczenie dokumentów dotyczy również nośników elektronicznych, dysków twardych, płyt CD i DVD etc.)

Niszczenie dokumentów

Nasze firma istnieje dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli nas klienci. Wypracowaliśmy silną markę w regionie, współpracowaliśmy z wieloma przedsiębiorstwami. Nasze usługi kierujemy dla klienta w najbliższym regionie ale i w całej Polsce. Obszary które obsługujemy:

– Kartuzy
– Bytów
– Kościerzyna
– Starogard Gdański
– Tczew
– Gdańsk

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu.